Raport z wypożyczeń WIOSNA 2022/2023 – cz.1

Wiosenne rozgrywki ligowe powoli budzą się do życia. Za nami już pierwsza kolejka rundy rewanżowej w 3. lidze, ale także pierwsze mecze okręgowych pucharów. Zapraszamy do inaugurującego nasz wiosenny cykl, pierwszego raportu z wypożyczeń.

Zdecydowanie największej informacji będziemy zbierać tej wiosny z boisk III grupy piłkarskiej III ligi. Aż siedmiu zawodników wypożyczonych z Polonii Bytom występować będzie w klubach, rywalizujących z Niebiesko-Czerwonymi. Oto, jak prezentują się wyniki pierwszych, rozegranych w tym roku meczów:

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Łukasz Piontek, Grzegorz Ochwat)

Trójka zawodników została zimą wypożyczona do Brzegu. Stal, którą prowadzi trener Kamil Rakoczy, wiosną rozegrała już dwa oficjalne mecze. W ubiegłym tygodniu Stal wyeliminowała w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski ligowego rywala, MKS Kluczbork (3:2). Dominik Brzozowski rozegrał całe spotkanie, natomiast Grzegorz Ochwat oraz Łukasz Piontek spędzili na placu gry 61 minut. Łukasz już w swoim pierwszym oficjalnym meczu w barwach Stali wpisał się na listę strzelców oraz został upomniany przez sędziego żółtą kartką. Cała trójka wystąpiła również w niedzielnym meczu ligowym w Głogowie, w którym Stal w doliczonym czasie gry pokonała rezerwy Chrobrego aż 5:4. Brzozowski zagrał cały mecz, Ochwat został w przerwie zmieniony przez Radosława Bąka, natomiast Łukasz Piontek opuścił plac gry w 71′ minucie.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Na półroczne wypożyczenie do Kluczborka udał się zimą Szymon Gniełka. Bramkarz spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych we wspomnianym wcześniej pucharowym meczu MKS-u ze Stalą Brzeg. Popularny Gnieła oglądał z perspektywy ławki rezerwowych również ligowe starcie Kluczborka z rezerwami Rakowa Częstochowa, w którym jego zespół pokonał lidera 2:1, rehabilitując się za sierpniową porażkę.

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

W wyjściowym składzie Gwarka Tarnowskie Góry znalazł się Jakub Trojanowski. Młody obrońca rozegrał całe spotkanie, jednak jego klub przegrał na inaugurację ligowej wiosny ze Stilon Gorzów Wielkopolski (1:2).

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Swój pierwszy mecz wiosny przegrała również Polonia Nysa. Drużyna z województwa Opolskiego przegrała wyjazdowe starcie z Cariną Gubin (0:1). Denisa Dudka zabrakło w meczowej “dwudziestce”.

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Na najbliższe miesiące do Odry Wodzisław Śląski wypożyczony został niespełna 19-letni Kamil Miensopust. Występujący jesienią głównie w drużynie Juniora Starszego Polonii Bytom zawodnik znalazł się w meczowej kadrze wodzisławskiego zespołu na ligowy mecz z Pniówkiem Pawłowice (1:1), lecz nie zameldował się na placu gry.