Raport z wypożyczeń – zwycięski gol Łukasza Piontka!

Miniony weekend obfitował w bramki w wykonaniu wypożyczonych do innych klubów graczy Polonii. Do siatki przeciwników trafiali Łukasz Piontek, Jakub Trojanowski oraz Jakub Góralczyk. Pełne zestawienie poczynań zawodników zamieszczamy w naszym raporcie.

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Łukasz Piontek, Grzegorz Ochwat)

Znów bardzo dobry mecz zanotowała rozpędzona wiosną Stal Brzeg, która zanotowała trzecie, marcowe zwycięstwo. Drużyna z województwa opolskiego pokonała na własnym boisku Ślęzę Wrocław 2:1, a decydującego o domowym zwycięstwie podopiecznych trenera Kamila Rakoczego zdobył Łukasz Piontek! Dobrze spisali się również pozostali Poloniści. Dominik Brzozowski pomiędzy słupkami rozegrał całe spotkanie, natomiast plac gry opuścił w 77′ minucie Grzegorz Ochwat. Wygrana dała awans brzeskiej Stali na piętnaste miejsce w tabeli.

Zwycięska bramka Łukasza Piontka od 01:08.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Drugie z rzędu spotkanie ligowe w barwach klubu z Kluczborka rozegrał Szymon Gniełka. Wypożyczony z Polonii bramkarz musiał dwukrotnie skapitulować w meczu z Pniówkiem (2:1), przez co jego drużyna wróciła z Pawłowic bez punktu, zachowując jednak siódmą pozycję w ligowej hierarchii.

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

Wyczynu Łukasza Piontka pozazdrościł również Jakub Trojanowski. Obrońca Gwarka Tarnowskie Góry wpisał się na listę strzelców swojego zespołu w wyjazdowym, zremisowanym meczu z Miedzią II Legnica (1:1), najwyżej wyskakując do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Była to jego premierowa bramka w tym sezonie, pozwalająca utrzymać jego drużynę na dziewiątym miejscu w tabeli.

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Denis Dudek z ławki rezerwowych oglądał w sobotę domowy remis swojego zespołu z Wartą Gorzów Wielkopolski (1:1). Wywalczony punkt pozwoliło utrzymać drużynie z Nysy dwunaste miejsce w tabeli 3. ligi grupy III.

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Na ligowy debiut musi jeszcze zaczekać Kamil Miensopust. Młody obrońca spędził całe spotkanie Odry Wodzisław Śląski z Rekordem Bielsko-Biała na ławce rezerwowych, a jego drużyna przegrała starcie z wiceliderem 1:2. Porażka kosztowała spadek drużyny z Wodzisławia Śląskiego na siedemnastce miejsce w tabeli.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Piąta w tabeli pierwszej grupy IV ligi śląskiej Drama Zbrosławice zremisowała w hitowym meczu minionej kolejki z wiceliderem Rozwojem Katowice 2:2. Obie drużyny zostały po remisie na swoich miejscach. Kamil Wójcik po raz kolejny znalazł się w meczowej kadrze gospodarzy na to spotkanie, lecz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Swój pierwszy występ w rundzie wiosennej od razu bramką zaznaczył Jakub Góralczyk. 20-letni obrońca rozegrał całe spotkanie w barwach Polonii Łaziska Górne, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w meczu z Unią Racibórz. Zespół młodzieżowca przegrał jednak niespodziewanie wyjazdowe spotkanie z ostatnią w tabeli Unią Racibórz 1:2, lecz zdołał zachować pozycję lidera drugiej grupy IV ligi śląskiej,

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Na dziewiąte miejsce w tabeli opolskiej Bank Spółdzielczy 4. Liga spadła drużyna Denisa Sojki oraz Kamila Szczypińskiego. Klub z Piotrówki przegrał u siebie z Małąpanwią Ozimek 0:3, a obaj nasi młodzieżowcy rozegrali w barwach gospodarzy całe spotkanie.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Drużyna Filipa Ściańskiego przegrała domowe starcie z MKS-em Gogolin (0:1). Młodzieżowiec nie otrzymał jednak możliwości rozegrania choćby minuty, gdyż całe zawody spędził na ławce rezerwowych. Jego zespół nowy tydzień rozpoczął na trzynastym miejscu w tabeli opolskiej 4. ligi.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

MLKS Woźniki z Dawidem Kozickim od pierwszej minuty wygrało domowe spotkanie z drużyną GKS-u Czarni Starcza. Młodzieżowiec rozegrał całe spotkanie, zostając dodatkowo przez sędziego ukarany żółtą kartką w pierwszej połowie spotkania. Po sobotnio-niedzielnej kolejce klub z Woźnik awansował na czwarte miejsce w tabeli częstochowsko-lublinieckiej Lidze Okręgowej.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Dominik Wawrzyn rozegrał w zespole Górnika Wojkowice całe spotkanie. Drużyna 24-letniego obrońcy przegrała domowe starcie z AKS-em Mikołów 2:3 i do nowego tygodnia przystąpiła z dziesiątego miejsca sosnowiecko-katowickiej Ligi Okręgowej.

Czarni Sucha Góra (Dariusz Łucki)

Swój pierwszy mecz podczas rundy wiosennej rozegrała drużyna z Suchej Góra. Remisem 3:3 z Andaluzją Piekary Śląskie nasz klub partnerski stracił jednak przewodnictwo w bytomskiej “A Klasie” na rzecz Orła Nakło Śląskie. W domowym meczu z Andaluzją 80 minut na boisku spędził wypożyczony z Polonii, napastnik Dariusz Łucki.