Rezerwy Zagłębia Sosnowiec ostatnim przeciwnikiem Polonistów w styczniu

Na zakończenie zarówno trzeciego mikrocyklu treningowego, jak i pierwszego miesiąca zimowych przygotowań, drużyna Polonii Bytom rozegra swój czwarty mecz kontrolny. Sobotnim przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez trenera Adama Burka będzie drugi zespół Zagłębia Sosnowiec.

 

Krótką sylwetkę naszego sobotniego przeciwnika rozpoczniemy od jego sytuacji w ligowej tabeli. Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec to beniaminek pierwszej grupy IV ligi śląskiej i po rundzie jesiennej zajmuje solidne, ósme miejsce. Co ciekawe, zespół prowadzi w tym sezonie już trzeci szkoleniowiec. Sosnowiczanie rozpoczęli tegoroczne rozgrywki pod okiem trenera Tomasza Horwata, którego we wrześniu zastąpił Łukasz Gajda. Obecnie pierwszym trenerem Zagłębia jest Grzegorz Bąk, który piastował tę funkcję już w zeszłym sezonie. Jego podopieczni do treningów w nowym roku powrócili dwa tygodnie temu i mają już za sobą trzy mecze kontrolne.

Na początek zimowych przygotowań pokonali oni ligowego przeciwnika Polonistów, LKS Goczałkowice-Zdrój 3:1, kilka dni później przegrywając 1:2 z Rozwojem Katowice. Ostatni mecz kontrolny naszego najbliższego przeciwnika to z kolei wysokie zwycięstwo nad Sarmacją Będzin (6:0).

Rok temu zespół z Sosnowca był ostatni sparingowym przeciwnikiem Niebiesko-Czerwonych przez rozpoczęciem meczów o stawkę w 2022 roku. Na bocznym boisku Stadionu Ludowego, nasza drużyna pokonała gospodarzy po bramce Dawida Wolnego z rzutu karnego.

Sobotni mecz, podobnie jak wszystkie rozegrane do tej pory sparingi z udziałem Królowej Śląska, odbędzie się na boisku w Bytomiu-Miechowicach. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00, a wstęp na najbliższą grę kontrolną Polonistów tradycyjnie jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę