RKS Radomsko kolejnym sparingpartnerem Polonistów

Cykl zimowych meczów sparingowych wchodzi powoli w decydującą fazę. Przed sztabem szkoleniowym Polonii Bytom kolejna możliwość weryfikacji poczynań Niebiesko-Czerwonych. Tym razem nasza drużyna podejmie w środowym meczu kontrolnym RKS Radomsko.

 

Cztery dni po sobotnich grach kontrolnych, na obiekt Silesii Miechowice znów zawita drużyna Polonii Bytom. Dwa wygrane mecze z pewnością dodatkowo “napędziły” ekipę dwukrotnych Mistrzów Polski, dzięki czemu podopieczni trenera Adama Burka będą mieli w środę kolejną możliwość do przetestowania nowych wariantów gry. Dotychczasowa seria sparingowa Polonistów wygląda całkiem przyzwoicie. W siedmiu rozegranych do tej pory meczach kontrolnych, nasza drużyna przegrała jedynie pierwsze tegoroczne starcie z chorzowskim Ruchem. W pozostałych meczach padły również dwa remisy a cztery pozostałe spotkania zostały zakończone pozytywnie dla Niebiesko-Czerwonych. Środowy mecz będzie jednym z czterech, ostatnich możliwości dla sztabu szkoleniowego Polonii Bytom na wprowadzenie ewentualnych korekt w składzie przed pierwszymi meczami o ligowe punkty. W drugą połowę miesiąca wchodzimy pełni optymizmu, a mecz z zespołem z Radomska miejmy nadzieję dostarczy sympatykom Królowej Śląska kolejnych sportowych emocji.

 

Nasz środowy przeciwnik występuje w rozgrywkach łódzkiej IV ligi. Na półmetku rozgrywek drużyna prowadzona przez trenera Pawła Ścieburę plasuje się na siódmej pozycji a do liderującej Warty Sieradz traci dziewiętnaście punktów. Za RKS-em seria pięciu rozegranych do tej pory spotkań kontrolnych. Nasz najbliższy przeciwnik na inaugurację 2023 roku pokonał występującą w I grupie IV ligi śląskiej Victorię Częstochowa 3:0, by następnie zremisować 2:2 z innym zespołem spod Jasnej Góry, rezerwami Skry. W ostatnich trzech spotkaniach zespół z Radomska zanotował trzy porażki, kolejno z Pniówkiem Pawłowice (0:2), GKS-em Bełchatów (0:3) oraz MKS-em Myszków (4:5).

 

Zaplanowany na środę mecz Polonii Bytom z RKS-em Radomsko będzie pierwszym starciem ze sobą obu drużyn po prawie trzyletniej przerwie. Przed inauguracyjną kolejką rundy wiosennej sezonu 2019/2020, zmierzyliśmy się wówczas z klubem z Radomska na płycie głównej stadionu przy ul. Olimpijskiej. Niebiesko-Czerwoni odnieśli wtedy pewne zwycięstwo 3:0 po golach Adama Żaka, Dawida Krzemienia oraz Łukasza Krakowczyka.

 

Mecz Polonia Bytom – RKS Radomsko odbędzie się w środę 15 lutego na obiekcie przy ul. Jana Dzierżonia w Bytomiu-Miechowicach. Nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia gry kontrolnej. Pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy nie o 11:00 jak pierwotnie zaplanowano, ale o godzinie 14:00. Wstęp na mecz jest wolny. Zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę