Rozwój Katowice najbliższym sparingowym przeciwnikiem Polonii Bytom

W ubiegły piątek od mocnego uderzenia rozpoczęliśmy letnie zmagania kontrolne. Tym razem, w drugim meczu sparingowym rozgrywanym w ramach letniego okresu przygotowawczego, podejmiemy na obiekcie przy ul. Olimpijskiej IV-ligowy Rozwój Katowice.

 

Nasz sobotni przeciwnik to trzecia drużyna ubiegłego sezonu Zina IV ligi śląskiej. Podopieczni trenera Tomasza Wróbla do treningów powrócili 11 lipca. Dwa dni później rozegrali oni pierwsze spotkanie kontrolne, w którym nieznacznie przegrali z ligowym przeciwnikiem Polonii, rezerwami Górnika Zabrze 1:2. Pierwszego i jedynego jak do tej pory gola dla Rozwoju w trakcie letnich przygotowań strzelił w tym meczu Oliwier Kwiatkowski. 18-letni wychowanek katowickiego klubu ma już za sobą powołania do młodzieżowych Reprezentacji Polski U15 oraz U16. Stawiający już od lat na piłkarski rozwój swoich wychowanków klub z Katowic, w zakończonym miesiąc temu sezonie zdecydowanie zwyciężył w programie Pro Junior System wśród wszystkich śląskich IV-ligowców, deklasując wprost pozostałe drużyny pod względem uzyskanych punktów. Nie jest to nic dziwnego, bowiem klub, którego wychowankami są byli i obecni reprezentanci naszego kraju, a więc Arkadiusz Milik czy Tomasz Zdebel, po powrocie na piłkarską mapę Polski zwyciężył w tej klasyfikacji już po raz drugi z rzędu.

 

Charakter sobotniego spotkania będzie miał co prawda znamię jedynie meczu kontrolnego, jednak warto tu również przytoczyć ostatnią konfrontację pomiędzy bytomianami, a katowiczanami. W sezonie 2016/2017 obie drużyny rywalizowały ze sobą w ramach rozgrywek II ligi. Pierwsze spotkanie, rozgrywane na obiekcie przy ul. Zgody, padło łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli 2:0. W wyjściowym składzie Rozwoju pojawił się wtedy z osób obecnych w obu drużynach Tomasz Wróbel, natomiast wśród niebiesko-czerwonych nieco ponad pół godziny gry zaliczył w tym spotkaniu Patryk Stefański. W rewanżu na Olimpie, padł remis 1:1.

 

Spotkanie kontrolne Polonia Bytom – Rozwój Katowice zostanie rozegrane w sobotę 16 lipca o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Wszystkich sympatyków obu drużyn informujemy, iż mecz będzie zamknięty dla kibiców.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę