Sparingowe święto w Opolu! Polonia Bytom gra z Odrą Opole

Jest w kalendarzu letnich, bądź zimowych przygotowań Polonii Bytom zawsze taki dzień, na który zarówno drużyna, jak i sympatycy dwukrotnego Mistrza Polski cieszą się podwójnie. Kontrolne pojedynki z Odrą Opole to od lat stały element przedsezonowych przygotowań. Już w sobotę obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie.

 

Dla Opolan sobotni mecz przyjaźni pomiędzy naszymi Klubami będzie próbą generalną przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1. Ligi, które zaplanowano już na przyszły tydzień. Pewni możemy być zatem tego, iż przez pełne 90 minut każda z drużyn będzie chciała pokazać się swoim sympatykom z jak najlepszej strony. Nie od dziś również wiemy, że sobotni mecz z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem sympatyków obu drużyn, gdyż niebiesko-czerwoni kibice z Opola oraz Bytomia należą do najlepszych na świecie!

Nasi przyjaciele na nadchodzący weekend zaplanowali oprócz sparingowej potyczki z Polonią jeszcze jeden mecz kontrolny. Odbył się on już dzisiaj, a rywalem podopiecznych trenera Adama Noconia byli nasi południowi sąsiedzi z czeskiej Opavy. Jedyna bramka w meczu padła dla zespołu z zaplecza czeskiej ekstraklasy a zdobył ją Thomas Whiffen w pierwszej połowie spotkania. Sam mecz nie należał do najłatwiejszych, bowiem został rozegrany w iście zimowej scenerii. Pozostałe, tegoroczne mecze kontrolne Odry kończyły się dla nich pozytywnie. Należy tu wspomnieć zwycięstwa 2:1 nad GKS-em Katowice, 2:0 z Górnikiem Polkowice a także wygraną 3:1 z częstochowską Skrą. Oprócz tego Opolanie notowali w tym roku kalendarzowym remisy z GKS-em Jastrzębie (2:2) oraz Pniówkiem Pawłowice (1:1). Ostatni mecz w ramach zimowego cyklu sparingowego będzie również kolejną okazją dla nowych zawodników Odry do zaprezentowania się swoim kibicom. Przed rundą wiosenną zespół z Opla wzmocnili Maksymilian Pingot (Lech Poznań), Estończyk Artur Pikk (Levadia Tallin), Wojciech Kamiński (Piast Gliwice) oraz Hiszpan Borja Galan (ostatnio Hercules Alicante).

W obozie Polonii nastroje przed sobotnim meczem także należą do bojowych. Wszystko przez wzgląd na zmazanie plamy z ubiegłorocznego, przegranego przez nasz zespół spotkania zimowego, ale również z powodu tego, iż dla drużyny prowadzonej przez trenera Adama Burka będzie to już trzecie spotkanie kontrolne w tym roku z rywalem z Fortuna 1. Ligi. Sobotni mecz to także specjalna okazja do zaprezentowania się w Opolu niegdyś jej dwójki zawodników, obecnie reprezentujących barwy Królowej Śląska. Mowa tu rzecz jasna o Dawidzie Wolnym oraz Filipie Żaglu. Popularny Wolniak do dziś jest serdecznie witany w Opolu przez kibiców Odry. To w jej barwach nasz napastnik uczył się piłkarskiego rzemiosła, aby w 2017 ruszyć na podbój piłkarskiej Polski. Wolny oraz Żagiel spotkali się jednak dopiero w Polonii, bowiem sześć lat temu kiedy Dawid odchodził do MKS-u Kluczbork, awansując z Odrą do pierwszej ligi, szeregi ówczesnego beniaminka z Opola wzmocnił Filip Żagiel. Na wstępie wspomnieliśmy również nazwiska obu urzędujących trenerów Odry i Polonii. Warto tu również wspomnieć, iż obaj Panowie spotkali się wcześniej pracując w Nadwiślanie Góra, kiedy to Adam Burek w sezonie 2014/2015 był asystentem obecnego szkoleniowca gospodarzy, Adama Noconia.

Ubiegły rok był jeśli chodzi o odwiedziny Polonii w Opolu słodko-gorzki… a właściwie to gorzko-słodki. W styczniu 2022 roku obiekt piłkarski przy ul. Hallera w Opolu nie był dla nas zbyt gościnny. Nasza drużyna zeszła wtedy z boiska pokonana, przegrywając wysoko 1:7. Dużo lepiej Polonistom grało się w Opolu latem. Wtedy to po bardzo dobrym spotkaniu pokonaliśmy 16. obecnie zespół Fortuna 1. Ligi 2:0, a bramki zdobywali wówczas wspomniany już wcześniej Dawid Wolny oraz Lucjan Zieliński.

Początek sobotniego meczu kontrolnego Odra Opole – Polonia Bytom zaplanowano na godzinę 12:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę