Styczeń zamkniemy meczem kontrolnym z Wieczystą Kraków

Pierwszy miesiąc zimowych przygotowań zakończymy naprawdę mocnym akcentem. W sobotę Niebiesko-Czerwoni podejmą na własnym obiekcie drużynę Wieczystej Kraków, której szerzej piłkarskim kibicom przedstawiać nie trzeba. Mimo charakteru gry kontrolnej, w sobotnie przedpołudnie sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.

Niemal równo trzy lata od ostatniego pojedynku kontrolnego pomiędzy obiema drużynami (wygrana Wieczystej 3:2), tym razem zespoły Polonii Bytom oraz Wieczystej Kraków zmierzą się ze sobą na obiekcie przy ul. Piłkarskiej. Jeden z najbardziej medialnych klubów piłkarskich w naszym kraju, grający dziś poza szczeblem centralnym to prawdziwy fenomen wśród drużyn występujących w rozgrywkach makroregionalnych. Celem działaczy Wieczystej Kraków jest bez wątpienia awans do rozgrywek 2. ligi i na półmetku sezonu 2023/2024 krakowianie są w stanie ten cel zrealizować.

Nowy sezon nasz sobotni przeciwnik rozpoczął pod wodzą trenera Macieja Musiała, którego we wrześniu na tym stanowisku zastąpiła jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci jeśli chodzi o drużynę Wieczystej, Sławomir Peszko. Dla 44-krotnego reprezentanta Polski to pierwsza przygoda trenera w karierze i jak widać początki jego pracy przemawiają za dobrą decyzją władz krakowskiego klubu. Sławomir Peszko w połowie września przejął Wieczystę, kiedy była ona na szóstym miejscu w tabeli. Na półmetku trwających rozgrywek krakowianie są liderem IV grupy piłkarskiej 3. ligi z trzema punktami przewagi nad Avią Świdnik, co zwiastuje sporo emocji wiosną w walce o awans.

Patrząc na możliwy skład naszych gości, którym zjawią się oni w sobotę w Bytomiu, nie brakuje w nim znanych nazwisk. Obrońca Michał Pazdan oraz napastnik Maciej Jankowski mają razem na swoim koncie przeszło 600 rozegranych meczów na poziomie Ekstraklasy. Latem do trzecioligowca dołączyli były reprezentant Polski Jacek Góralski czy doświadczony obrońca Rafał Pietrzak, tak więc również postacie nietuzinkowe jak na trzeci poziom rozgrywkowy. Także i zimą krakowianie bacznie obserwują rynek transferowy, a pierwsi zawodnicy już podpisali swoje kontrakty z Wieczystą. Występujący jeszcze jesienią na boiskach Ekstraklasy w barwach Ruchu Chorzów obrońca Konrad Kasolik oraz pomocnik Tomasz Swędrowski już zostali zaprezentowani jako oficjalne, nowe nabytki krakowskiego zespołu. Co ciekawe, dla Tomasza Swędrowskiego będzie to druga wizyta przy Piłkarskiej… w przeciągu dwóch tygodni. Jeszcze w styczniu bowiem pomocnik reprezentował Ruch Chorzów, z którymi Poloniści zremisowali podczas swojej drugiej gry kontrolnej tej zimy.

Siłą Wieczystej Kraków są również obcokrajowcy. Francuz Thibault Moulin to dwukrotny mistrz Polski z Legią Warszawa. W kadrze rywala wymienić można także Bułgara Simeona Sławczewa (Lechia Gdańsk) czy Słoweca Saszę Zivca (Piast Gliwice, Zagłębie Lubin), którzy łącznie mają również grubo ponad 200 występów na najwyższym szczeblu piłkarskim w naszych kraju. Z kolei austriacki pomocnik Christoph Knasmullner czy ukraiński obrońca Denys Favorov reprezentowali odpowiednio Rapid Wiedeń oraz Żorię Ługańsk w meczach swoich drużyn w rozgrywkach Ligi Europy. A nie są to jedyni stranieri w zespole z Krakowa…

Niech te przydługawe nieco wprowadzenie będzie najlepszą promocją sobotniego meczu, którego kibic Polonii Bytom po prostu przegapić nie może. Dodajmy również, iż darmową transmisję ze sparingu przeprowadzi telewizja internetowa CF Sport, a link do niej znajdziecie TUTAJ.

Początek meczu kontrolnego Polonii Bytom z Wieczystą Kraków w sobotę 27 stycznia o godzinie 11:00. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę