Walkower dla Polonii za mecz z rezerwami ŁKS-u

Końcówka tygodnia przyniosła wiadomość, która nie zmienia wiele w dorobku Polonii, ale warto ją odnotować. PZPN przyznał na korzyść Polonii walkower za mecz z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Przypomnijmy, że drużyna Łukasza Tomczyka wygrała w Wielką Sobotę 2:0 (0:0) w wyjazdowym spotkaniu przeciwko drugiej drużynie ŁKS-u. Obie bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami zostali Adrian Piekarski, a także Patryk Stefański, który popisał się szczególnie pięknym trafieniem.

Ostatecznie po weryfikacji Niebiesko – Czerwoni wygrali nie 2:0, a 3:0. Wszystko z uwagi na decyzję Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. Związek przyznał bowiem walkower na korzyść Polonii. Wszystko z uwagi na przepis o obcokrajowcach spoza Unii Europejskiej. W zespole gospodarzy do 84. minuty na murawie grali Yadegar Rostami (obywatelstwo irańskie) oraz Yuya Kamon (obywatelstwo japońskie). Na poziomie drugoligowym jednocześnie na boisku może znajdować się tylko jeden taki zawodnik.