Wymagający rywal początek zimowych gier sparingowych

Po nieco ponad 50-ciu dniach przerwy, w sobotę znów zespół Polonii Bytom powróci do rywalizacji międzyzespołowej. Na boisku w Bytomiu-Miechowicach, zespół Niebiesko-Czerwonych podejmie chorzowski Ruch. Dla obu ekip będzie to pierwszy mecz kontrolny w 2023 roku.

 

Poloniści podobnie jak w zeszłym roku rozpoczynają sparingowe zmagania od meczu z zespołem Fortuna 1. Ligi. Na przywitanie 2022 roku, drużyna Polonii nieznacznie przegrała z częstochowską Skrą. Teraz podopieczni trenera Adama Burka, dla którego będzie to debiut na stanowisku pierwszego trenera Polonii, zagrają z trzecim zespołem rundy jesiennej zaplecza Ekstraklasy. W niebiesko-czerwonych barwach możemy w sobotę spodziewać się debiutu trójki nowych zawodników, których sylwetki przedstawialiśmy sympatykom Królowej Śląska na łamach naszych mediów społecznościowych. Z racji kronikarskiego obowiązku przypomnijmy tylko, iż nowymi zawodnikami dwukrotnego Mistrza Polski zostali w ostatnich dniach młodzieżowcy Jakub Kuczera oraz Jakub Siwek, a także napastnik Krzysztof Ropski. Szczególnie dla drugiego z wymienionych nowych nabytków sobotni mecz będzie miał znaczenie szczególne. Urodzony w Piekarach Śląskich młody gracz przez wiele sezonów dorastał w tamtejszej Akademii i to właśnie pod okiem trenerów grup młodzieżowych Ruchu nabierał piłkarskich umiejętności. Nasza drużyna sobotnim sparingiem z wymagającym przeciwnikiem zakończy pierwszy tydzień treningów w nowym roku.

 

Jedna z rewelacji trwającego sezonu Fortuna 1. Ligi do treningów powróciła wcześniej, aniżeli Poloniści. Rozbrat chorzowian z meczami nie o ligową stawkę jest również krótszy, niż w przypadku sobotnich gospodarzy. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Skrobacza jeszcze w grudniu rozegrał dwa mecze kontrolne w ramach roztrenowania, wygrywając z GKS-em Tychy 5:1 oraz doznając nieznacznej porażki z warszawską Legią. Sztab szkoleniowy na sobotni mecz powinien mieć już również do swojej dyspozycji trójkę nowych zawodników. Do zespołu z Chorzowa dołączyli jak na razie podczas zimowego okna transferowego Przemysław Maj (Stal Mielec), Michał Feliks (Radomiak Radom) oraz Kacper Skwierczyński (Legia Warszawa). Dla Niebieskich sobotni mecz także będzie pierwszą konfrontacją z rywalem na piłkarskim boisku w 2023 roku.

 

Dla przypomnienia dodajmy, iż obie drużyny ostatni raz mierzyły się ze sobą w rozgrywkach 3. ligi grupy III w sezonie 2020/2021. Wtedy to górą byli chorzowianie, którzy w kwietniu pokonali drużynę Polonii 2:1. Znacznie rzadziej oba zespoły spotykały się ze sobą w meczach kontrolnych. W sobotę zatem przed podopiecznymi trenera Adama Burka trudne zadanie konfrontacji z występującą o dwie klasy rozgrywkowe wyżej drużyną. I chociaż wiemy, że w meczach sparingowych sam wynik ma drugorzędne znaczenie, z pewnością miło będzie rozpocząć nowy rok od zwycięstwa.

 

Pamiętajmy, iż w sobotnim meczu z uwagi na ograniczoną pojemność obiektu piłkarskiego przy ul. Dzierżonia w Bytomiu-Miechowicach, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 199 widzów. Pełną informację o możliwości uczestnictwa w meczu podawaliśmy TUTAJ. Nasza telewizja klubowa będzie na trybunach Silesii Miechowice i przeprowadzi relację na żywo z tego spotkania. Będzie ona dostępna na naszym klubowym koncie na platformie YouTube.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920