Wyzwanie z liderem. Do Bytomia zawita Raków II Częstochowa

Intensywny tydzień zakończymy sobotnim sparingiem Polonii Bytom z rezerwami Rakowa Częstochowa. Dla podopiecznych trenera Kamila Rakoczego będzie to szóste spotkanie kontrolne tej zimy.

 

Trzy dni po środowym zwycięstwie nad GKS-em Jastrzębie, drużyna Polonii Bytom znów rozegra spotkanie kontrolne. Zgodnie z założeniami sztabu szkoleniowego Królowej Śląska, w sobotę powinniśmy zobaczyć zbliżone zestawienie Polonistów do tego, które oglądaliśmy w środę. Różnica jest jednak taka, że tym razem więcej minut mają otrzymać zawodnicy, którzy mecz z pierwszoligowcem kończyli, a dokończą sobotni mecz ci, którzy środowe spotkanie zaczynali od pierwszej minuty. Ten scenariusz sprawi, że Kamil Rakoczy i spółka będą mieć na przestrzeni kilku dni możliwość sprawdzenia wszystkich swoich zawodników przez 90 minut boiskowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że kontuzje będą omijać naszą drużynę, a niebiesko-czerwoni zaprezentują w sobotę na boisku w Bytomiu-Miechowicach przynajmniej tak samo dobry poziom, jaki pokazali podczas spotkania z wyżej notowanym zespołem z Jastrzębia.

 

W sobotę po raz pierwszy podczas zimowego okresu przygotowawczego, zespół Polonii zmierzy się drużyną w niższej klasy rozgrywkowej. Boisko oczywiście zweryfikuję formę zarówno Polonii, jak i rezerw Rakowa, jednak mówiąc o częstochowianach trzeba pamiętać, że wspominamy nie tylko lidera 4. ligi Śląskiej, ale także jednego z głównych pretendentów do awansu. Zespół trenera Tomasza Kuźmy mierzył się do tej pory w zimowych sparingach czterokrotnie z drużynami z 3. ligi. Co ciekawe, w aż trzech przypadkach mecze kończyły się wygranymi częstochowian. Lider I grupy piłkarskiej 4. ligi pokonał w trakcie swoich zimowych przygotowań MKS Kluczbork, Lechię Tomaszów Mazowiecki oraz w minioną sobotę rezerwy ŁKS-u Łódź. Remisem natomiast zakończył się sparing z drugim zespołem Górnika Zabrze. Patrząc na tabelę 3. ligi, przed częstochowską “dwójką” mecz z drużyną teoretycznie najsilniejszą spośród wszystkich swoich dotychczasowych przeciwników.

 

Sobotnie spotkanie kontrole będzie możliwością przypomnienia sobie byłych zawodników Polonii, którzy dziś występują w drugim zespole Rakowa. Hubert Tylec swoją przeszłość w barwach bytomian zawdzięcza sezonowi 2017/2018, natomiast Przemysław Mizgała reprezentował Polonię w rozgrywkach 3. ligi w sezonie 2019/2020. W drużynie przeciwnej powinniśmy w sobotę ujrzeć także kilku zawodników, których jeszcze do niedawna mogliśmy oglądać na boiskach Ekstraklasy. Postacie takie jak Przemysław Oziębała, Żarko Udovicic czy Michał Czekaj mają na swoim koncie łącznie 173 występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. To odpowiednia zachęta, aby przyjrzeć się sobotniej rywalizacji z trybun. Odnotujmy również, że Raków II Częstochowa, podobnie jak Polonia Bytom, pierwszy mecz o stawkę rozegra już 5 marca podczas finałowego spotkania okręgowego Pucharu Polski.

 

Pierwszy gwizdek w meczu kontrolnym Polonii oraz rezerw Rakowa usłyszymy w sobotę 12 lutego o godzinie 11:00 na obiekcie w Bytomiu-Miechowicach.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę