Czterech zawodników trafiło do nowych klubów

Pora na podsumowanie kolejnych ruchów transferowych. Wiosną w barwach Polonii nie zobaczymy kolejnych czterech zawodników, którzy w innych klubach poszukają swojej szansy na grę.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dwóch wychowankach, którzy udali się na wypożyczenia. Mowa o Danielu Zielińskim, a także Mateuszu Anklewiczu, którzy spędzą rundę wiosenną odpowiednio w Pniówku Pawłowice i Dramie Zbrosławice.

To jednak nie koniec ruchów kadrowych w szeregach Polonii. Kolejnych czterech graczy przynajmniej na jakiś czas żegna się z ul. Piłkarską. Pierwszym z nich jest Dominik Budzik, który podobnie jak wspomniany Zieliński udał się na wypożyczenie do Pniówka Pawłowice. Przypomnijmy, że obrońca trafił do Królowej Śląska w sierpniu 2018 roku z Piasta Gliwice. W barwach naszego klubu rozegrał łącznie 116 spotkań i zdobył 4 bramki.

Łukasz Zejdler to kolejny wypożyczony gracz. Będzie on występował w barwach LKS-u Goczałkowice Zdrój. W barwach Polonii wybiegł na murawę 40 razy od momentu przejścia z GKS-u Jastrzębie w lipcu 2022 roku.

Drama Zbrosławice także postanowiła sprowadzić na zasadzie transferu czasowego jeszcze jednego zawodnika z naszego zespołu. Chodzi konkretnie o Grzegorza Ochwata. Napastnik był już kilkukrotnie wypożyczany z ekipy Niebiesko – Czerwonych, mając dzięki temu okazje do gry w takich drużynach jak Wisła Sandomierz, KP Starogard, a ostatnio w Stali Brzeg. Jeżeli chodzi o występy w Polonii, to Ochwat zagrał 45 razy i pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Oprócz wymienionych wyżej ruchów doszło także do jednego rozstania definitywnego. Kontrakt Łukasza Norkowskiego został rozwiązany, a on sam jako wolny zawodnik związał się z Notecią Czarnków. Jego przygoda przygoda przy ul. Piłkarskiej nie trwała długo, bowiem pomocnik zawitał do klubu w lutym 2023 roku. Od tej pory zagrał w 22 meczach.

Do wszystkich wymienionych zawodników kierujemy słowa podziękowania i życzymy powodzenia!

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę