Pora na derby z GKS-em Tychy!

Już w sobotę 22 sierpnia o godzinie 19:30, w ramach 4. kolejki II ligi, Polonia Bytom zagra na wyjeździe w meczu derbowym z GKS-em Tychy.

Poloniści do derbowego starcia w Tychach przystępują na fali wznoszącej. Po pierwszym w sezonie zwycięstwie z Olimpią Zambrów, pora na zdobycie punktów również na wyjeździe. Styl gry prezentowany przez podopiecznych Jacka Trzeciaka od początku rozgrywek prezentuje się solidnie, jednak nie zawsze miało to przełożenie na końcowy rezultat. Mowa tutaj przede wszystkim o meczu wyjazdowym z Wisłą Puławy, w którym bytomianie dłuższymi fragmentami prowadzili grę, jednak to gospodarze byli skuteczniejsi pod bramką rywala. Ostatnia wygrana po golach Łukasza Grube oraz Michała Zielińskiego, niewątpliwie wlała w serca graczy Polonii jeszcze więcej optymizmu, woli walki i wiary, że ciężka praca na treningach, przynosi pożądane efekty.

W Tychach trwa wielka mobilizacja na sobotnie derby. Tyski obiekt, oddany przed rozpoczęciem rozgrywek do użytku, z każdym meczem przyciąga więcej kibiców. Mecz na takim stadionie, to świetna wiadomość dla sympatyków obydwu klubów, tym bardziej dla gości. Po spotkaniach na III-ligowych boiskach, gdzie nie zawsze warunki do gry w piłkę były idealne, starcie na takim obiekcie jest nagrodą za awans i powrót na szczebel centralny.

Obydwie drużyny po raz ostatni, spotkały się 8 kwietnia 2013 roku w Bytomiu, na szczeblu I ligi. Zdecydowanie lepsi okazali się tyszanie, wywożąc z Bytomia rezultat 3:0. Co ważne, w tym samym sezonie, tylko w rundzie jesiennej, Polonia na wyjeździe zremisowała z GKS-em 0:0.

W obecnym sezonie GKS Tychy, mimo falstartu na własnym obiekcie z Wisłą Puławy, wygrał pozostałe dwa spotkania i plasuje się w czołówce tabeli. Poloniści z czterema punktami na koncie, zajmują 9. miejsce w tabeli i mamy nadzieję, że po jutrzejszych derbach, ta sytuacja ulegnie zmianie na korzyść bytomian. Niech ten mecz, przy tak znakomitej otoczce, będzie esencją śląskiego futbolu.

Relację tekstową live z derbowego starcia, przeprowadzi portal Lajfy.com, pod poniższym linkiem:

GKS Tychy – Polonia Bytom LIVE

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920