Raport z wypożyczeń – część pierwsza

Dziś oficjalnie obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Piłkarska wiosna zaczęła się już jednak nieco wcześniej. Za nami już dwie kolejki ligowe w większości rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Zobaczmy, jak radzili sobie przez ten czas wypożyczeni do innych klubów Poloniści.

3. liga grupa IV

Bardzo dobry wstęp do rozgrywek w IV grupie piłkarskiej 3. ligi ma za sobą Grzegorz Ochwat. Tydzień temu pojawił się on w barwach Wisły Sandomierz na ostatni kwadrans wyjazdowego meczu z Avią Świdnik, skąd Wiślacy wywieźli ważny w kontekście walki o utrzymanie remis. W minioną sobotę natomiast Grzesiek wyszedł już w podstawowym składzie w spotkaniu przeciwko innemu zespołowi z ligowej czołówki, Stali Stalowa Wola. Jak się później okazało, został on autorem jedynego w meczu gola, zapewniając swojego zespołowi niezwykle cenne zwycięstwo! Wypożyczony z Polonii zawodnik doskonale odnalazł się przy dużym zamieszaniu w polu karnym rywala, pewnym strzałem wpisując się na listę strzelców. Dzięki zwycięstwu, Wisła opuściła w sobotę strefę spadkową. Gratulujemy!

Zina 4. liga śląska grupa I

Tutaj nasz wzrok skupiamy wokół zespołu Szombierek. Wiosnę w dzielnicy Bytomia spędzą dwaj wypożyczeni z Polonii zawodnicy: Jakub Wróbel oraz Tomasz Pośpiech. Trzeba powiedzieć, że drużyna trenera Krzysztofa Kiełba trafiła na trudnych rywali na początku wiosennego grania. W ubiegłym tygodniu Zieloni ulegli na własnym obiekcie liderowi, Rakowowi II Częstochowa 1:4, natomiast w sobotę zremisowali w Dąbrowie Górniczej z tamtejszą Unią 1:1. W obu meczach od pierwszej minuty wystąpiła wspomniana wcześniej dwójka zawodników wypożyczonych z Polonii. Kuba w obu meczach zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. Tomek natomiast w spotkaniu z liderem z Częstochowy zagrał jedynie pierwszą część spotkania, z kolei w sobotę na placu gry spędził 80 minut. Po dwóch marcowych kolejkach Szombierki zajmują 11. miejsce w ligowej tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Swoją przygodę na boiskach 4. ligi opolskiej kontynuuje wiosną 22-letni Dominik Wawrzyn. Jesienią przywdziewał on razem z Tomkiem Pośpiechem trykot LZS-u Piotrówka, jednak wiosną po przeniesieniu się Pośpiecha na Śląsk, został jedynym zawodnikiem wypożyczonym z Polonii w zespole zarządzanym przez Ireneusza Strychacza. Zespół z Piotrówki ma już za sobą trzy mecze ligowe, które Wawrzyn rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Zespół trenera Adama Jaremko zremisował 2:2 z LZS-em Skorogoszcz, pokonał na wyjeździe 6:1 Chemika Kędzierzyn-Koźle, a w minioną sobotę przegrał u siebie z walczącym o awans Ruchem Zdzieszowice 1:4. Po trzech rozegranych w marcu meczach ligowych, zespół z Piotrówki zajmuje 10. miejsce w tabeli 4. ligi opolskiej.